ИЦ форум

Селамун алејкум, добредојде на ИЦ форум форумот.

Вие во моментов сте како Гостин, статус кој ви оневозможува користење на некои функции на форумот.

Сепак, регистрирањето е бесплатно и со тоа ќе ви биде овозможено коментирање на веќе постоечките теми, отворање свои теми, контакт преку приватни пораки со членовите и др.

Затоа не чекај воопшто, РЕГИСТРИРАЈ СЕ на ИЦ форумот!

Имате нова Приватна Порака! Кликнете ТУКА за да ја прочитате!

Назад   ИЦ форум > Разно > Општо

Белешки

Општо Темите и коментарите кои не може да се вклопат во нити еден друг отворен форум внесувајте ги тука, секако во рамките на дозволеното.

Реплика
 
Алатки за тема
Старо 28-10-09   #1
menan
Посебен ИЦ Член
 
Аватарот на menan
 
Зададено Nepoznati zborovi


Poveke pati se slucuva koga citame nesto, vo recenicite srekavame nekoe nepoznato zborce bez koe ne moze da se dolovi recenicata.
Isto taka i vo prevodite na Kuranot, istiot problem
Makata me natera da otvoram vakva tema.
Pa toj sto ke moze neka pomaga i mene a i na site drugi koi ke pobaraat pomos na ovaa tema.

Bi sakal definicija(da me doblizi do nivnoto znacenje) za zborovite: VASIET i VAKUF.
Selam
__________________


Последен пат изменето од menan : 28-10-09 во 01:05.
menan е офлајн   Одговор со цитат
Старо 28-10-09   #2
GAZIJA
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на GAZIJA
 
Зададено

Imas tema za nepoznati zborovi

[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]

pogledni pa pak prasaj ako nema!
__________________
Evo nas Resule ispod tvoje zastave,
u srcu je nosimo, Kur`an - Sunnet slijedimo!
Krenuli smo putem tvojih džihad koraka,
nadamo se susretu pokraj tvoga izvora.
GAZIJA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 28-10-09   #3
GAZIJA
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на GAZIJA
 
Зададено

Vasiet e poraka pred smrt, na bosanski oporuka, a moze da e i testament.

A vakuf e ostavstina, zavestanie, koga nekoj kje ostavi del od svojot imot ili imetok vo korist i polza na lugjeto! Moze da e i fondacija!
__________________
Evo nas Resule ispod tvoje zastave,
u srcu je nosimo, Kur`an - Sunnet slijedimo!
Krenuli smo putem tvojih džihad koraka,
nadamo se susretu pokraj tvoga izvora.
GAZIJA е офлајн   Одговор со цитат
Реплика

Bookmarks


Членови кои моментално ја гледаат темата: 1 (0 членови и 1 гости)
 
Алатки за тема

Правила на пишување
Вие не може да отворате нови теми.
Вие не може да реплицирате.
Вие не може да внесувате додатоци.
Вие не може да ги менувате Вашите коментари.

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Реплики Последно мислење
Dzinni , demoni i nepoznati sushtestva Burak Мултимедиа 7 22-10-09 00:07


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 09:04.


Ова е лиценциран софтвер на vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright IC - www.islamski-centar.org